Azyl Studánka Naděje


  • Jsme malý soukromý, který pomáhá zvířatům v nouzi. Našimi svěřenci jsou nejčastěji psi a kočky, ale také hospodářská zvířata. Naši obyvatelé pocházejí převážně z nevhodných podmínek, množíren, od sociálně slabších spoluobčanů nebo byli zabaveni, protože je jejich majitelé týrali nebo se o ně nestarali. Všem zvířátkům u nás se kromě kvalitní stravy dostane maximální péče a odborné veterinární pomoci. Aktivně pracujeme na tom, aby naši svěřenci získali psychickou pohodu, dostali se do dobré fyzické kondice a aby se znovu naučili důvěřovat člověku. Je to nelehký úkol a často běh na dlouhou trať, ale pro nás je to smysl našich životů. Nikdy to nevzdáme, protože  největší odměnou jsou pro nás dobré zprávy z nových domovů a příběhy našich šťastných adoptáčků. Fotky některých z nich si můžete prohlédnout v naší galerii.
  • Nejmenší obyvatelé našeho azylu žijí ve vyhřívaných kotcích, větší v zateplených boudách. Pejsi jsou pravidelně venčeni, pokud to jejich psychický nebo fyzický stav dovolí. Pro hospodářská zvířata máme stáje a výběhy. Starší nebo nemocní svěřenci s námi žijí v domě a aktivně pracujeme na jejich léčbě.

Podmínky adopce

  • Každé nové zvíře u nás  projde povinnou karanténou. Během ní  podstoupí veterinární vyšetření, je odčerveno, odblešeno a naočkováno. Pokud to jeho zdravotní nebo psychický stav dovolí, podstoupí kastraci. U štěňat a psů/fen, kdy jsme kastraci kvůli jejich zdravotnímu stavu provést nemohli, vyžadujeme kastraci v budoucnu. Noví majitelé nám musí dodat potvrzení o provedení kastrace nebo ji můžeme zařídit u našeho veterináře. Trváním na kastraci fen i psů, koček i kocourů se snažíme zabránit nekontrolovatelnému množení psů i koček a snížení počtu nechtěných zvířat v útulcích a depozitech.
  • Pejsci  a kočičky z našeho azylu jsou  předáváni pouze zletilým a  svéprávným osobám po předložení průkazu totožnosti, podpisu adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku. Výše adopčního poplatku se odvíjí od nákladů na péči o konkrétní zvíře.
  • Zájemce si musí přinést obojek nebo kšíry (postroj) a vodítko. U plachých a lekavých zvířat (často psi z množíren) je nutné tzv. "dvojí jištění", tedy dvě vodítka: jedno je připevněné na kšíry, druhé na obojek. Pokud by se pejsek vysmekl např. z obojku, bude jištěn na kšírách a neuteče. V poslední době se množí případy, kdy adoptovaný pejsek v novém domově během prvních pár dní zpanikaří, uteče a ztratí se. Dvojí jištění zaručuje, aby se to nestalo.
  • Každý, kdo se rozhodne si adoptovat zvíře z azylu, útulku nebo depozita, jak se říká "z druhé ruky", si musí uvědomit, že zvíře s velkou pravděpodobností pochází ze špatných podmínek. Buď bylo týráno nebo se mu nedostalo správné socializace, takže se bojí a leká. A může se bát opravdu všeho: lidí, zvuků, jiných zvířat, venkovních prostor, nezvyklých pohybů, dětí, kol, aut. V novém domově je pro něj všechno nové a vše se musí postupně naučit: venčit se veňku, chodit na vodítku, nepanikařit při sebemenší nové situaci, neštěkat osamotě, dokonce i to, že ruka páníčka hladí a netrestá. Proto je důležité, aby noví majitelé neočekávali, že si adoptují "vděčného" bezproblémového psíka nebo kočičku. Všichni adopťáčci v novém domově potřebují hlavně čas si zvyknout, čas se naučit vše důležité pro bezproblémové soužití s člověkm a k tomu je potřebná nekonečná trpělivost nových páníčků. Odměnou za to jim bude každý nový pokrok jejich nového člena rodiny. 

Jak nás můžete podpořit?

  • Budeme Vám vděčni za jakoukoliv finanční pomoc pro naše zvířátka, která se  ne vlastní vinou dostanou do péče našeho azylu.

Materiální pomoc můžete zasílat na adresu Nadační fond Studánka Naděje:

Mlýn 229

Studánka

34701 Tachov

 IČO 05192455 

Finanční pomoc můžete zasílat na transparentní účet:

Transparentní účet u Fio banky:
2401065365/2010 


paypal : nfstudanka.nadeje@gmail.com  

Netransparentní účet : 2301065384/2010 IBAN CZ0220100000002301065384 


Dne 4.5.2017 nás zastihlo krupobití a následně povodeń,plno bahna a čerpání vody! Kotečky se budou muset opravovat a salaš pro ovečky také! Následné vybagrování lednice, kde bylo dříve mlýnské kolo a čištění odtokového kanálu! Prosíme o jakoukoliv pomoc! Děkujeme!